Cyprian Wolski

dr n. med.

Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Rozpocząłem jednoczasowo specjalizację z radiologii i diagnostyki obrazowej oraz studia doktoranckie. Wiedzę praktyczną i teoretyczną zdobywałem w trakcie staży specjalizacyjnych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Barlickiego w Łodzi. Oprócz obowiązkowych szkoleń brałem udział w licznych kursach i sympozjach krajowych i zagranicznych, w tym European Congress of Radiology w Wiedniu. Wieloletnie doświadczenie ultrasonograficzne ukształtowałem podczas zjazdów Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonograficznej w Zamościu. Egzaminy specjalizacyjne zdałem w 2012r. otrzymując tytuł specjalisty radiologii i diagnostyki obrazowej. Przewód doktorski otworzyłem pod kierunkiem prof. dr hab. n. med. Ludomira Stefańczyka na podstawie pracy pt. „Ocena funkcji prawej komory serca w przebiegu zatorowości płucnej – obraz w badaniu MDCT”. Tytuł doktora nauk medycznych obroniłem w 2014r.

Współpraca z wieloma ośrodkami klinicznymi nauczyła mnie rzetelnego i uczciwego podejścia do każdego pacjenta. Jako specjalista, traktuję metody diagnostyki obrazowej (RTG, USG, TK, MR i inne) jako uzupełniające się. Wiele schorzeń i dolegliwości wymaga weryfikacji i potwierdzenia w co najmniej dwóch metodach. Jednak największy nacisk kładę na ultrasonografię, zwłaszcza na jej dostępność i nieinwazyjność. Odgrywa to dużą rolę w diagnostyce dzieci, kobiet w ciąży oraz w wielorazowym i częstym monitorowaniu dynamiki procesów chorobowych. W swojej karierze zawodowej wykonałem ponad 70 000 badań usg, kładąc największy nacisk na profilaktykę i diagnostykę onkologiczną.

Centrum badań Diagnotiq

Kim jesteśmy czym się zajmujemy?

Kładziemy duży nacisk na diagnostykę USG małych pacjentów. Z uwagi na wyjątkowość każdego dziecka, wskazania medyczne i uwagi rodziców, podchodzimy do badania w sposób indywidualny. Ultrasonografia pediatryczna stanowi dla nas zawsze specjalne wyzwanie. Staramy się w maksymalny sposób zmniejszyć niepokój dziecka, używając ciepłego żelu oraz sprawnie przeprowadzając badanie. 

Przykładamy dużą wagę do profilaktyki chorób onkologicznych, w tym raka sutka. Posiadamy duże doświadczenie w tym zakresie, zdobyte w wielu szpitalach i przychodniach, badając kilkadziesiąt tysięcy kobiet i ściśle współpracując z lekarzami chirurgami i onkologami. Aparat, w który gabinet został wyposażony, jest wzbogacony o specjalne oprogramowanie z opcją elastografii. Pozwala to na jeszcze dokładniejszą i wnikliwszą ocenę zmian w piersiach, trafnie ukierunkowując dalsze działania. 

KONTAKT

Zapraszamy do gabinetów

96-300 Żyrardów
ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 5

dr. Wolski: 501 393 828

dr. Olejnik: 787 722 340

kontakt@diagnotiq.pl

96-100 Skierniewice
Sienkiewicza 1

dr. Olejnik: 787 722 340

dr. Wolski: 501 393 828

kontakt@diagnotiq.pl

 

KONTAKT
Zapraszamy do gabinetu

KONTAKT
Zapraszamy do gabinetu

96-300 Żyrardów
ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 5

kom +48 501 393 828

kontakt@diagnotiq.pl

96-100 Skierniewice
Sienkiewicza 1

dr. Olejnik: 787 722 340

kontakt@diagnotiq.pl